Dodatki

Nazwa

AllVideos

Zastosowanie

Plugin umożliwiający nam umieszczenie różnych mediów w artykule, np. filmy z youtube,

Opis instalacji

Dodatek dodajemy do witryny poprzez standardową instalację, czyli Rozszerzenia → Instalacje,  następnie wybieramy spakowany dodatek i instalujemy. Po dokonaniu instalacji należy wejść w Narzędzia → Dodatki  i włączyć All Videos. Musimy pamiętać aby wejść w dodatek i ustawić ścieżki do naszych folderów z filmami czy audio na naszym serwerze. W ustawieniach dodatku możemy zmienić szerokość i wysokość naszego filmu oraz kolor tła na którym wyświetli się nasz film.

 

Opis użytkowania

Aby wstawić w video w treść artykułu używamy tagów odpowiednich do żądanego dostawcy.

Jeśli chcemy wstawić film z Google Video używamy:

Przykładowo, jeśli link w Twojej przeglądarce pokazuje http://video.google.com/videoplay?docid=-3406925506469882756 wówczas video_id filmu to 3406925506469882756, co oznacza, że jest to numer z końca linku! 

Dla YouTube używamy:

Przykładowo, jeśli link w Twojej przeglądarce pokazuje http://www.youtube.com/watch?v=cdXTDovB9K8wówczas video_id filmu to cdXTDovB9K8, co oznacza ponownie, że jest to numer z końca linku! 

Jeśli chcemy wstawić link z Metacafe używamy: {metacafe }video_id/video_name{/metacafe}
Przykładowo, jeśli link w Twojej przeglądarce pokazuje http://www.metacafe.com/watch/143709/i_get_knocked_down/ wówczas video_id/video_name filmu to 143709/i_get_knocked_down. Tu właśnie jest trick, ponieważ musisz pominąć ostatni slash (/)! Zwróć na to uwagę! 

Na swojej stronie Joomla! możesz umieścić praktycznie wszystkie multimedia dowolnego formatu używanego w sieci. Od Windows Media Player do QuickTime, Flash, DivX lub Real Media i oczywiście mp3. Poniżej przedstawiam listę formatów plików, które możesz transmitować ze swego lub odległego serwera:

  • .fiv (zalecany format do transmisji filmów)
  • .swf
  • .mov (drugi zalecany format do transmisji filmików)
  • .mp4 (obsługuje zarówno format plików, jak i nagrań dźwiękowych)
  • .wmv
  • .mpg i .mpeg
  • .rmi .ram (Real Media – obsługuje zarówno format video, jak i audio
  • .mp3
  • .wma

 

W instrukcji załączonej do dokumentacji dodatku All Videos znajdziemy listę blisko 40 dostawców mediów strumieniowych oraz jak znaleźć ID pliku dźwiękowego.

 

Warto zwrócić uwagę na to, że w edytorze parametrów All Videos możemy określic blisko 20 ustawień. Jeśli chcemy zmienić wysokość lub szerokość wybranego filmu, najlepiej jest zachować stosunek 4:3. Musimy pamiętać aby dodać do tego 5% lub 6% obszaru na zastosowanie kontrolek typu Play, Pause itd. Obraz wtedy nie będzie zniekształcony i nie będzie brzydki. Ustawienia te ustawiamy tylko raz!

Na przykład jeśli chcemy zmienić szerokość z 600px, to Twoja szerokość wyniesie (600 x 3/4)px + (600 x 5,75%)px = 485px. Ale zastosowanie domyślnej wartości 400px x 323px powinno odpowiadać większości oglądających, ponieważ te wymiary są zbliżone do wymiarów oryginalnych filmów sieciowych! W większości przypadków otrzymamy poprawny wygląd filmów.

AllVideos umożliwia ustalanie domyślnej szerokości i wysokości dla wszystkich filmów, z wyjątkiem iFilm i Metacafe, które używają nieukrytego menu Flash. Jeśli zwiększymy szerokość filmu w iFilm, odkryjemy wszystkie menu umożliwiające interakcję. Dla tych dwóch dostawców parametry umożliwiają ustalenie wysokości i szerokości odrębnie.

Odnośnik

AllVideos

Dodaj komentarz

Wideo Joomla!

Poznaj Joomla! i inne systemy CMS. Naucz się kompleksowo tworzyć strony WWW

Najbliższe szkolenia

Przepraszamy, brak imprez.