Dodatki

Nazwa

JCE MediaBox

Zastosowanie

Jednym z najlepszych i najczęściej używanych edytorów do tworzenia artykułów Joomla jest „Editor – JCE” Dziś chcialibyśmy opisać ciekawą i prostą funkcję w tym edytorze dodawanie w artykule zdjęć otwieranych w lightbox.

Opis instalacji

Aby zainstalować JCE MediaBox należy wybrać Rozszerzenia→Instalator następnie wybrać spakowany dodatek i zainstalować. Po dokonaniu instalacji należy wejść w Narzędzia→Dodatki i włączyć dodatek System - JCE MediaBox.

Opis użytkowania

Pierwszą czynnością, którą wykonujemy jest wgranie zdjęcia na serwer na którym jest nasza Joomla!. W tym celu klikamy w edytorze JCE na ikonkę „Insert / Edit Image”. Po wgraniu obrazka na serwer zaznaczamy adres względny do obrazka z Menadżera Zdjęć (patrz zdjęcie) w celu wklejenia go w oknie Menadżera Linku.Po tych operacjach obrazek pokaże się w oknie naszego edytora JCE. Tam klikamy w obrazek aby się zaznaczył. Wtedy klikamy na pasku zadań w „Link”. Otwiera się okno takie jak na rysunku poniżej.


W „URL” wklejamy adres względny obrazka który skopiowaliśmy w „Menadżerze obrazka”. W „Title” wpisujemy nazwę obrazka jaka chcemy żeby się pokazała po otworzeniu zdjęcia w okienku Lightbox.

Teraz przechodzimy do „Popups” ustawiamy typ okienka lightbox. Po wybraniu funkcji „JCE MediaBox Popups” mamy możliwość ustawienia rozmiaru obrazka po powiększeniu go w lightbox. Oraz ustawienia funkcji otwarcia lightboxa po kliknięciu w obrazek lub okienka wyskakującego od razu po wejściu na stronę. Również w okienku „Link” nie zapomnijmy ustawić w „Media Type” rodzaju odnośnika. W naszym przypadku będzie to „Image”.

Odnośnik

JCE MediaBox

Dodaj komentarz

Wideo Joomla!

Poznaj Joomla! i inne systemy CMS. Naucz się kompleksowo tworzyć strony WWW

Najbliższe szkolenia

Przepraszamy, brak imprez.