Moduły

Nazwa

Facebook Slide Likebox

Zastosowanie

Wysuwany moduł, dzięki któremu zintegrujemy naszą witrynę z Facebookiem.

Odnośnik

Aby pobrać Facebook Slide Likebox należy wejść na stronę facebooklikebox.net/download/joomla/facebook-likebox-slider. Moduł jest darmowy, jednak aby go pobrać należy najpierw zarejestrować się.

Opis instalacji

Aby zainstalować należy wybrać Rozszerzenia->Instalator następnie wybrać spakowany moduł i zainstalować.

Opis użytkowania

Po instalacji modułu wchodzimy w niego aby dokonać ustawień potrzebnych do tego aby Facebook Slide Likebox zadziałał w sposób prawidłowy na naszej stronie internetowej. Jak sama nazwa wskazuje jest to moduł wysuwany czyli musi być umieszczony po prawej lub lewej stronie naszej witryny. 

W opcjach podstawowych Facebook Slide Likebox mamy możliwość ustawienia czy podczas uruchamiania naszego modułu będą pobierane ustawienia z biblioteki jQuery (Load jQuery). Zazwyczaj tę opcję ustawiam na tak. W Page ID wklejamy kod naszego fanpage z Facebooka. Wystarczy wpisać ostatnie 15 cyfr z paska adresu naszego fanpage. W ustawieniach modułu mamy możliwość ustawienia czy moduł polubienia naszego fanpage będzie się wysuwał na witrynie po najechaniu na niego myszką czy dopiero po kliknięciu. Wtedy w pozycji Open On klikamy odpowiednio Click – moduł pokaże się po kliknięciu w niego myszką lub Mouse Over – moduł pokaże się po najechaniu na niego myszką. W Position  ustawiamy po której stronie ma być usytuowany nasz moduł. Mamy do wybory lewą (lef) lub prawą (right) stronę naszej witryny. W Display stream  mamy możliwość ustawienia czy chcemy aby na naszej witrynie pokazywało się to co publikujemy na fanpage. Możemy także ustawić sobie wysokość (Height) i szerokość (Width) naszego modułu. Również pamiętajmy o ustawieniu języka (Set locale language) w jakim wyświetlą się dane w naszym module na stronie. Również należy pamiętać aby opublikować moduł na poszczególnych stronach w menu. Dla ułatwienia podpowiem, aby moduł wyświetlał się bez żadnych problemów w ustawieniach standardowych w pozycji modułu na naszym zapleczu musimy wpisać wartość Position-1

Dodaj komentarz

Wideo Joomla!

Poznaj Joomla! i inne systemy CMS. Naucz się kompleksowo tworzyć strony WWW

Najbliższe szkolenia

Przepraszamy, brak imprez.