Skip to main content

Wesele to rodzinna uroczystość, na którą trzeba się przygotować już na długi czas przed. Mawia się, że przygotowania do ślubu powinno się zacząć już na rok przed planowanym terminem, na pół roku przed je zintensyfikować, a im bliżej wyznaczonej daty, tym tylko dopinać ostatnie kwestie. Nie ma się co dziwić, wszakże jest to naprawdę magiczny dzień, jedyny taki w całym życiu, kiedy to wstępuje się na nową drogę życia ze swoją wybranką bądź swoim wybrankiem. W ferworze przygotowań jednak często zapominamy o pewnych szczegółach, na przykład takich, jak sprawdzony i dobry fotograf na wesele. Wesele to dobra okazja kiedy możemy zrobić sobie zdjęcia całą rodziną. Bo kiedy jak nie wtedy spotykamy się ze wszystkimi ciociami, wujkami i kuzynami? Chyba tylko na pogrzebach.

Każdy z nas wszakże chciałby mieć niepowtarzalne pamiątki ze ślubu i wesela, a fotografia to właśnie taka dziedzina sztuki, która najlepiej zatrzymuje chwilę i utrwala jej magię. Kiedyś na kliszy, dziś już na matrycach aparatów cyfrowych, jednak piękno pozostało to samo. W każdym razie, poszukiwany przez nas fachowiec nie powinien być zwykłym fotografem, a musi to być prawdziwy specjalista. Jeżeli mamy wątpliwości, czy wybraliśmy odpowiednią osobę, to najlepiej przejrzyjmy portfolio wykonanych przez nią zdjęć ślubnych – wtedy będziemy mieć już pewność co do umiejętności tejże osoby.

Dobry fotograf weselny musi bowiem nie tylko znać się na obsłudze sprzętu fotograficznego i ogólnych tajnikach fotografii, ale musi też wiedzieć gdzie odpowiednio ustawić się w kościele, jak złapać najlepszy kadr i kiedy wcisnąć migawkę podczas uroczystego ślubowania czy zakładania obrączek. Ważne są oczywiście także zdjęcia wykonane na sali weselnej, kiedy młoda para oraz rodzina i zaproszeni goście znakomicie się bawią, tańczą i radują w rytm skocznej muzyki. Fotografia rodzinna Zakopane to firma która wie jak ustawić najbliższych do zdjęcia, żeby nie było sztampowe. Zdjęcia z rodzicami, rodzicami chrzestnymi, a także najbliższymi wujkami i kuzynami to najlepsza pamiątka z wesela. Po latach możemy wspólnie powspominać śmieszną fryzurę wujka, czy zbyt krótką sukienkę cioci.
Po weselu z pewnością odbędzie się także artystyczna sesja ślubna w plenerze, do której zostanie wybrane jakieś malownicze otoczenie z dużą ilością zieleni.

Warto wybrać profesjonalistę, wtedy każda fotografia rodzinna stanie się wspaniałą pamiątką, którą po latach z przyjemnością będziemy oglądać. Doceńmy ten zawód, ponieważ dobre ujęcie potrafi wywołać wiele pięknych wspomnień.